Кире Лазаров и Борко Ристовски станаа клубски колеги во Барселона

Голманот на Македонската ракометна репрезентација Борко Ристовски од следната сезона ќе биде нов играч на актуелниот шампион…

Борко Ристовски од следната сезона клубски колега со Кире Лазаров во Барселона

Голманот на македонската ракометна репрезентација Борко Ристовски во новата сезона ќе биде клубски колега на Кирил…

Борко Ристовски нов играч на бундеслигашот Рајн Некар Левен

Борко Ристовски, нашиот прв голман на ракометна селекција, стана нов играч на бундеслигашкиот тим Рајн Некар…