Ова е новиот болид на Ф1 тимот на Мекларен – Бојата во преден план! (видео+фото)

Мекларен ф1 тимот денеска го претстави новиот болид пред стартот на 2018 сезона во Формула 1.…

(Видео+Фото) И Мекларен-Хонда го претстави новиот ф1 болид за сезоната 2016

Формула 1 тимот на Мекларен-Хонда го претстави новиот болид со кој ќе се обиде да ги…

Ф1 тимот на Рено прв го објави болидот за 2016 сезона во Формула 1

Формула 1 тимот Рено е првиот тим кој го објави својот нов болид за 2016 сезона…