ЖКК Бадел повикува на поддршка во пресрет на клучните дуели во ВАБА за пласман во Суперлигата!

Екипата на ЖКК Бадел 1862 се наоѓа пред двата најзначајни натпревара во својата клупска историја, кога…

Бадел претрпе пораз од Радивој Кораќ

Во рамките на Јадранската лига во женска конкуренција Бадел гостуваше во Белград кај тимот на Радивој…