Германецот Долдерер ја обезбеди титулата во Red Bull Air Race со историска победа во Индијанаполис

Матијас Долдерер од Германија стана новиот херој на Инди, со победа на првата трка на Red…

Трката во Шпилберг им ја донесе првата победа на Долдерер и Германија

Матијас Долдерер ги совлада временските услови, пречките на патеката и останатите 13 пилоти за да стане…

Арх ја доби воздушната битка над Ровињ

Австриецот Ханс Арх втора година по ред победи во трката од светското првенство Red Bull Air…

Боном сака реванш во Ровињ

Пол Боном влегува како лидер со шест поени предност во третата трка од светското првенство Red…