Перо Антиќ со Фенербахче шампион на Турција!

Фенербахче на Перо Антиќ ја освои титулата во Турција, откако во шест финални натпревари го совладаа Анадолу…

ЦСКА Москва во драмата го победи Фенербахче и по 8 години ја освои Евролигата!

Кошаркарите на ЦСКА Москва по 8 години пауза конечно стигнаа и ја освоија титулата во кошаркарската…

Фенербахче и Лаборал со 3-0 ги елиминираа шампионот Реал Мадрид и ПАО

Кошаркарите на Фенербахче и Лаборал Куча се пласираа на фајнл-фор турнирот во кошаркарската Евролига. И двата…

Видео: Евролига Топ 16 – Антиќ и Фенербахче пресилни за Црвена звезда

Кошаркарите на Фенербахче со победа се враќаат од Белград, каде ја декласираа Црвена Ѕвезда со 88-65…

Перо Антиќ го избриша паркетот со Леброн Џејмс

Кливленд во Атланта стигна до втората победа, овој пат со 94:82 и поведе со 2:0 во финалната серија…