Челзи доби ,,корпа,, од Карло Анчелоти

Актуелниот англиски шампион Челзи е разочаран што нивниот поранешен тренер Карло Анчелоти ги одбил за функцијата…

Гвардиола заминува, Анчелоти е нов тренер на Баерн Минхен

Баерн Минхен потврди дека Пеп Гвардиола си оди по крајот на оваа сезона и на негово…

Карло Анчелоти кандидат за тренерското место во Ливерпул

Карло Анчелоти би можело да го преземе Ливерпул, а челниците на клубот контактирале со Анчелоти со…