Ждрепката одлучи – Против кого ќе игра Реал Мадрид на Светското клубско првенство (видео+фото)

Реал Мадрид преку ждрепка во Абу Даби ги дозна можните противници на Светското клубско првенство. Реал…

Николас Иваноф победи во „лудото“ отворање на новата 2016 сезона во Red Bull Air Race!

Почетокот на новата сезона од светското првенство Red Bull Air Race ги измеша очекувањата, па фаворитот…

Видео: Во Абу Даби се отвора новата сезона на авионските трки Red Bull Air Race!

Со конкурентен состав на пилоти кои се натпреваруваат, технички подобрувања и светска титула која што чека…

Видео: Рафаел Надал 2016 ја започна со триумф на АТП егзибицискиот турнир во Абу Даби

Рафаел Надал со титула на егзибицискиот турнир на шампионатот Мубадала во Абу Даби ја започна 2016…

Надал против Раониќ ќе игра во финалето на егзибицискиот АТП турнир во Абу Даби

Шпанецот Рафа Надал кој е втор носител и канаѓанецот со црногорско потекло Милош Раониќ ќе играат…

Нико Розберг со победа во Абу Даби ја заврши сезоната 2015 во Формула 1

Германецот Нико Розберг победи на последната трка во светскиот шампионат во Формула 1 и по шести…