Реми на Етихад, Сити и Арсенал одиграа 2-2, шанса на Јунајтед за 4-то место!

Во дербито на Англиската премиер лига фудбалерите на Манчестер Сити и Арсенал ремизираа 2-2 во рамките…

Видео: Милан загуби планирани бодови кај Емполи, два пати водеше на крај реми!

Тимот на Милан одигра реми 2-2 кај Емполи и не успеа да стигне до нова победа…

За малку бламажа на Ливерпул од нисколигашот Ексетер во ФА купот!

Тимот од Енфилд, Ливерпул за малку ќе се избламираше со нисколигашот Ексетер и одигра нерешено 2-2…

ВИДЕО: Без победник на дербито во Шпанија, Валенсија и Реал одиграа 2-2

Во Валенсија истоимената домашна екипа и Реал Мадрид одиграа реми со многу голови 2-2. Гостите од…