АБА: Победи на Црвена звезда и Игокеа за комплетирање на 19.коло

Кошаркарите на Црвена Звезда стигнаа до нова победа во АБА лигата. Тие нагости ја победија Олимпија…

Гостите растурија во Серија А, на 6 натпревари 6 победи!

Во италијанската Серија А попладнево се одиграа 6 натпревари од 19.коло на кои гостинските тимови забележаа…

Видео: Лестер и Манчестер Сити одиграа без голови 0-0. Арсенал остана лидер!

Дербито на Англиската премиер лига помеѓу Лестер и Манчестер Сити заврши без победник и без голови…