Баерн и Херта обезбедија 1/2 финале во националниот куп

Во Германија комплетирано е полуфиналето на националниот куп каде тимовите на Баерн и Херта ги оправдаа…

AUS Open 2016: Серена Вилијамс и Радванска е првата 1/2 финална двојка

На женскиот дел од тенискиот гренслем Австралија опен позната е првата полуфинална двојка. Таму ќе се…

Видео: Хирошима со Ривер Плата, Гвангжу со Барселона во 1/2 финалесто на Светското клубско првенство

Фудбалерите на Хирошима и на Гуангжу се пласираа во полуфиналето на Светското клупско првенство кое изминатиот…

ЛШ:Барселона-Баерн и Јувентус-Реал М. се двојките за 1/2 финалето по ждрепката во Нион

Барселона-Баерн Минхен и Јуветус-Реал Мадрид се полуфиналните двојки во најелитното натпреварување во Европа, Лигата на шампионите.…