Вердер и Дортмунд први обезбедија 1/2 финале во Германскиот куп!

Куп натпревари се играа и во Германија каде во полуфиналето пласман остварија фудбалерите на Вердер Бремен…

Видео: Дортмунд ја доби битката со Мехенгладбах во дуелот на двете Борусии!

Борусија Дортмунд, ги освои трите бода на гостувањето кај Менхенгладбах, со победа од 3:1. ‘Милионерите’, со…