Шокантни сцени од боксерскиот ринг – Го нокаутира противникот, а публиката го среди него! (видео+фото)

Невообичаени сцени се случија на натпреварот помеѓу Гронхарт и Григоријан на Глори 42 вечерта во кик-бокс.

glory11 - Copy

До крајот на дуелот имаше уште три минути, кога Харут Григоријан се сврте и отиде во аголот од рингот!

Гронхарт тоа го искористи и со силен удар одзади, го нокаутираше несреќниот боксер кој остана да лежи во локва крв.

Публиката одлучи да ги преземе работите во свои раце, па повеќе луѓе влегоа во рингот да се пресметаат со Гронхарт и почнаа да го удираат со тупаници.

Murthel-Groenhart-KO7 glory1 - Copy

Целата случка потоа се претвори во сеопшта мешаница и скандал што за чиста среќа не заврши фатално по било кој што се најде таму.

Погледнете што се случи…

https://www.youtube.com/watch?v=BMEBP9gTipk