Најдоброто од 32.коло во Италијанската Серија А

Во Италијанската Серија А се одигра 32. вонредно коло кое мина во знакот на поразите на Милан и Наполи, гостинските победи на Интер и Рома, како и домашните победи на лидерите во калчото Јувентус и Лацио.

Serie A

Во продолжение да ги видиме најдобрите голови од ова 32.коло.