ФОТО: Вака изгледа косата на Златан Ибрахимовиќ – Коментари има на сите страни!

Loading

Златан Ибрахимовиќ остана шокиран кога неговиот Милан викендов остана без ниту еден бод на домашен терен против Специја, а сега ги шокираше своите навивачи.

фото: Profimedia

Гостите дојдоа до победата во последните моменти од играта, а „росонерите“ пропуштија можност да се вратат на врвот на табелата во Серија А.

Колку што Ибра беше изненаден, толку и навивачите на Милан беа изненадени кога ја видоа неговата фотографија од тренинг.

Швеѓанецот во последните години носи долга коса, која најчесто ја врзува во реп, па изгледа како монголски воин, но досега не сме имале шанса да видиме како изгледа кога косата му е пуштена.

Сликата од тренингот го открива токму тоа, а фановите го преплавија со твит коментари.

– Златан, каков шампон користиш? – вели еден од нив.

Има и многу духовити „мимови“, а да потсетиме дека со истиот имиџ извесен период тргна и Кристијано Роналдо.

Фото: Profimedia

Златан има 40 години, но и понатаму игра одлично. Оваа сезона во Серија А постигна осум гола, на 14 натпревари.