(ФОТО) Ова го нема ниту во најлудите сапуници – Скандал за кој зборува цела Америка!

Loading

Семејството Кари деновиве е главна тема во Америка, но не поради маестралните игри на Стеф во финалната серија на НБА лигата, туку поради љубовните врски на неговите родители.

фото: Twitter/Printscreen

Дел и Соња Кари се разведоа минатото лето по 33 години брак и сега уживаат во врските со своите нови партнери.

Ништо овде не би било чудно доколку новата девојка на таткото на Стеф и новото момче на мајка му не биле никогаш во брак!

Сепак, ни тоа не е најчудно во целата оваа приказна.

Соња моментално е во врска со Стивен Џонсон, кој е добар пријател на Дел Кари од „Вирџинија Тек“. Мајката на Кари на четвртиот меч од финалната серија што се играше во ТД Гарден дојде со новиот „дечко“.

Интересно, ниту Дел не беше сам на натпреварот. Натпреварот го следеше со својата нова избраничка, за која подоцна се покажа дека е поранешна сопруга на Џонсон!

Така, пријателите Дел и Стивен ги заменија жените!

Американските медиуми претпоставуваат дека Џонсонови и Кари биле пријатели пред разводот.