(ФОТО) Мислевте дека Фелаини не може да направи полудо од афро фризурата? Епа се излажавте!

Loading

Препознатливата афро фризура е долго зад Фелаини, што го потврди со неодамнешната објава на социјалната мрежа Инстаграм.

фото: Getty Images

34-годишникот се уште е активен. Тој веќе три години игра за кинески СД Луненег, заработувајќи одлични 250.000 евра неделно.

Белгиецот минатата година ја освои и титулата во Белгија, постигнувајќи 10 гола на 23 натпревари, а се надева дека ќе го повтори успехот и во новата сезона која започнува овој викенд.

Фелини созреа како играч во Стандард, а светската слава ја доживеа играјќи во Англија.

Неговиот прв клуб беше Евертон, а потоа се пресели во Манчестер Јунајтед.

Во Јунајтед, кој во 2013 година му плати неверојатни 30 милиони, остана шест години, освојувајќи неколку трофеи меѓу кои и Лига Европа и ФА Купот.