ФОТО: Меси го продава суперлуксузниот пентхаус – Има базен на тераса, виртуелна спортска сала….

Loading

Фудбалерот на Пари Сен Жермен Лео Меси реши да го продаде својот луксузен пентхаус во „Порше дизајн кулата“ во Мајами, Флорида.

ФОТО: Profimedia

Аргентинецот нема многу слободно време да ужива во оваа величествена зграда, па реши да се откаже од неа.

Според американските медиуми, Меси го продава имотот за седум милиони долари. Фудбалерот на ПСЖ во 2019 година купил пентхаус за пет милиони долари, што значи дека на продажба ќе заработи два милиони.

ФОТО: Profimedia

Ова е единствената зграда каде што можете да го паркирате вашиот автомобил на 51-ви кат, веднаш до вратата на вашиот стан, благодарение на ексклузивниот лифт за автомобили.

Се е полно со луксуз… Панорамскиот поглед се простира од секоја соба од станот, на терасата има базен, има сауна, билијард, мини кино…

Оваа неверојатна зграда, покрај многуте интересни содржини, има и импресивна виртуелна спортска сала!

ФОТО: Profimedia
ФОТО: Profimedia
ФОТО: Profimedia
ФОТО: Profimedia
ФОТО: Profimedia