Фото: Девојката на Дончиќ доминираше на Ол Старот – Се стегна во кожни панталони и направи хаос на интернет!

Анамарија Голтес, атрактивната девојка на Лука Дончиќ во живо го следеше Ол-стар натпреварот во Кливленд.

фото: Instagram

Долгогодишниот избор на младиот ас на Далас привлече големо внимание со одличниот стајлинг.

Згодната манекенка носеше јакна со бројот 77 и презимето на капата (Дончиќ), а на ракавот го имаше знамето на Словенија и грбот на Далас Маверикс.

Сакото беше оригинално, посебно, но нејзините панталони и понатаму беа во центарот на вниманието. Имено, Анамарија носела тесни кожни панталони во кои до израз бил нејзиниот совршен задник.

Нејзините следбеници на социјалните мрежи беа воодушевени од стајлингот.

 – Лука победува на теренот и надвор од него“, е еден од коментарите.

Да потсетиме, Лука и Анамарија се во долгогодишна врска. Се познаваат уште од детството, се запознале на летен одмор на 12 години, а неколку години подоцна запловиле во љубовните води.

Анамарија дипломирала економија и долго време успешно се занимава со манекенство.