Пингвините од Питсбург се новите освојувачи на Стенли купот на НХЛ лигата во САД!

Хокеарите на Питсбург пенгуинс триумфираа во финалето на Стенли-купот откако го победија ривалот Сан Хозе со…

Видео: Во стилот на кошаркарите и фудбалерите, се степаа и хокејарите на Партизан и Ц.Звезда!

Големото дерби во српското хокејарско првенство помеѓу Црвена Звезда и Партизан во Пионир го одбележа масовната…