Најдобрите 5 потези од 14.коло во АБА лигата

Loading

Регионалната АБА лигата ги објави најдобрите 5 потези од изминатото 14.коло.

aba liga

На листата се најде и кошаркарот на МЗТ Скопје Аеродром, Дреновац кој погоди шут од зад таблата.

Погледнете го најновиот ТОП 5 во АБА лигата….