Ливерпул без Кутињо цел јануари

Проблеми во составот на Јурген Клоп, напаѓачот Фелипе Кутињо ќе отсуствува од терените поради повреда на задната ложа.

coutinho

Кутињо се повреди на мечот со Стоук во полуфиналето на Лига купот кој Ливерпул го доби со 1-0, а бразилецот го напушти теренот во 18.минута.

На тој меч се повреди и Дејан Ловрен, а исто така е повреден и Коло Туре, a овие двајца нема да играат денеска на мечот со Екстер во ФА купот.

Германскиот тренер од претходно не може да смета на услугите на Мартин Шкртел, Џордан Роситер, Дивок Ориги и Даниел Стариџ.