21-то коло во Премиер лигата започнува вечерва со три натпревари!

Со трите натпревари што се играат вечерва започнува 21. коло од англиската премиер лига, а останатите 7 се играат утре.

premier-league1

Натпреварите почнуваат во 20:45 часот, а двојките се:

Астон Вила – Кристал Палас,
Бурмаут – Вест Хем
Њукасл – Манчестер Јунајтед

Утре на програмата се останатите 7 средби каде се играат и две дерби пресметки

Ливерпул – Арсенал
Тотенхем – Лестер

Другите двојки се:

Челзи – ВБА
Манчестер Сити – Евертон
Саутемптон – Вотфорд
Стоук – Норвич
Свонси – Сандерленд