ВИДЕО: Заработи 50 милиони во НБА, а не може зицер да погоди – Познат е по врската со Клои Кардашијан!

Loading

Видеото на кошаркарот на Чикаго Булс, Тристан Томпсон стана хит на социјалните мрежи.

Поранешниот шампион во НБА, познат по турбулентната љубовна врска со реалити ѕвездата Клои Кардашијан, соодветно се посрамоти на загревањето пред мечот со Атланта.

Кошаркарот, кој во кариерата заработи околу 50 милиони долари, промаши седум врзани удари од еден метар од кошот и беше сосема сам.

Видеото од невидениот срам на НБА асот предизвика бројни реакции на социјалните мрежи. Љубителите на кошарката ширум светот го исмејуваат кошаркарот на Чикаго, а кога ќе го погледнете видеото ќе ви стане јасно зошто: