(Видео) Зар и ова друже можеше да го промашиш!

Фудбалерот на Фиорентина, Марко Бенаси стана хит на социјалните мрежи поради големото промашување на мечот со Бенфика.

При резултат 1:1, играчот за врска на Фиорентина буквално промаши празен гол од пет метри…

Погледнете!