ВИДЕО: Распродадени влезниците за борбата на столетието Мејдевер-Пакјао

Флојд Мејведер и Мани Пакјао на 2-ри мај ќе ги вкрстат ракавиците во борбата на столетието која ќе се одржи во MGM Grand Arena во Лас Вегас, чиј капацитет е 14.000 седишта.

Manny-Pacquiao-Floyd-Mayweather1

Влезниците кои организаторот ги пуштил во продажба во четвртокот биле продадени за само 60 секунди.

Цената на влезниците се движела од 1.500 до 10.000 долари, додека на „црно“ влезниците до самиот ринг достигнале цена и од 200.000 долари.

Тие кои ќе го гледаат мечот преку телевизиските екрани во САД ќе мора да платат по 90 долари.

Manny-Pacquiao-Floyd-Mayweather

Овој петок на двајцата боксери ќе им биде мерена тежината, а оние кои имаат желба да го проследат настанот за тоа задоволство ќе издвојат по 10 долари.
Очекувањата се дека приходот од овој меч ќе биде поголем од 300 милиони долари, што е најмногу во историјата на боксот.

Флојд Мејведер ќе заработи 180 милиони долари, а Мани Пакјао 120 милиони долари.