ВИДЕО: Не е седмица на лото, но погодокот е вреден 20.000 долари!

Loading

НБА натпреварот меѓу Оклахома и Филаделфија засекогаш ќе го памети едно момче кое ја искористи шансата што му беше дадена.

Ја зеде топката, ја доби поддршката од маскотата и погоди шут од половина терен за голема ерупција во арената.

Збунето момче не му се веруваше што успеа да постигне и само ја прегрнуваше маскотaтa на Оклахома. Тој доби чек во висина од 20.000 долари за погодениот шут.

Ова не е првпат токму во Оклахома фановите да го погодат кошот од половина терен.

Погледнете го погодокот…