(ВИДЕО) Најубавото промашување во историјата – Роналдињо и денеска уште го боли фактот што по магијата не даде гол!

Loading

Легендарниот бразилски фудбалер Роналдињо се присети на најубавото промашување во кариерата.

фото: Profimedia

Роналдињо не крие дека се уште има болки по одличните потези на мечот Барселона – Атлетик Билбао во сезоната 2006/07. кога не ја затресе мрежата.

На тој меч бразилскиот волшебник со спектакуларни дриблинзи измами неколку играчи на Билбао, го измами голманот, а потоа ја погоди гредата.

Тој во интервју за „Радио Марка“ вели дека се уште има болни чуства бидејќи не постигна гол.