ВИДЕО: Лука од паркинг! Цел свет збори за неверојатниот кош на Дончиќ

Loading

Кошаркарите на Далас го совладаа Сакраменто со резултат 105:99 во натпревар во кој Лука Дончиќ постигна 23 поени, 10 асистенции и 8 скока.

ФОТО: Profimedia

Меѓу тие поени се издвои една тројка која практично и го пресуди натпреварот.

На четири минути до крајот при водство на Далас 92:89 течеше времето за напад на домашните, а потоа ладен како санта мраз Дончиќ погоди тројка „од паркинг“.

Беше само два метра на половината на противникот….