(ВИДЕО) ЛУДНИЦА! – Шек во Хрватска стана О,Ниловиќ, а поради Дончиќ беше Ди-Џеј на журката на островот Крк!

Loading

Лука Дончиќ го донесе Шекил О’Нил на островот Крк и таму имаше спектакуларен пречек…

фото: PROFIMEDIA

Шекил О’Нил е еден од најдобрите играчи во историјата на НБА, а по успешната кариера повремено работи и како диџеј. На покана на Лука Дончиќ дојде во Хрватска и таму беше дел од спектакуларна забава.

На социјалните мрежи се појавија видеа, зборуваше и на српски јазик, а откри и дека таму станал „О’Ниловиќ“. Тој раскажа како се поминало на хрватскиот остров Крк.

„Кога дојдов во градот на Лука, некои луѓе ме собраа. Ме однесоа во вилата која Дончиќ ми ја договори покрај водата. Имав пица, наргиле, овошје, а оттаму ме придружуваа до настапот. Лука ми кажа, „Господине О’Ниловиќ „ништо нема да ви се случи во мојот град.“ Така ме викаа таму“, изјави Шек за подкастот за Биг Шакструментал.

Вака изгледаше настапот на О, Ниловиќ:

Тој не го крие својот ентузијазам за сиот пречек и сето она што се случи додека беше во посета на регионот.

„Сакам да ги поздравам Лука и Горан Драгиќ. Нивните луѓе многу добро ме пречекаа. Дончиќ ми кажа дека знаел дека сакам да престојувам во хотел, но дека веќе има подготвено место за мене. Тоа беше четворособна вила на брегот“, раскажува О’Нил.

Атмосферата беше на врвот, а во еден момент се слушна како легендарниот ас извикува „Раце горе“. Очигледно научил нешто да збори од Никола Јокиќ.