ВИДЕО: Имотот на оваа НБА ѕвезда е како од бајките – Од цената боли глава, а внатре, нема што нема!

Еден од најдобрите кошаркари во светот, Каваи Ленард, се почасти со импозантен имот во Лос Анџелес…

Ѕвездата на ЛА Клиперс плати 17 милиони долари за имот лоциран надвор од Лос Анџелес, а станува збор за вила која изгледа како бајка.

Имотот се простира на 12.000 квадратни метри и внатре има се што ви треба.

Интересно е што Ленард има пентхаус вреден 7 милиони долари во близина на салата во која се играат натпреварите и вила во Сан Диего во вредност од 13 милиони долари.