(ВИДЕО) Дали некогаш сте виделе поубав гол? – Цел свет збори за ова чудо што го изведе оваа легенда!

Loading

За оваа магија зборува целиот фудбалски свет…

фото: Profimedia

Фудбалерите на Олимпик Марсеј го совладаа грчкиот состав ПАОК на домашен терен со 2:1 во првиот натпревар од четвртфиналето на Лигата на конференциите.

Овој натпревар го одбележа спектакуларниот гол на фудбалерот на францускиот тим – Димитрије Паје (35).

Легендарниот француски ас со силен волеј удар го постигна најубавиот гол во кариерата и во сезоната.

Некои дури го прогласија за најубав гол што го виделе на фудбалскиот терен!

Погледнете ја оваа магија…..