(Видео) Дадоа гол без да ја допрат топката по само 13 секунди игра – Овој чуден гол го обиколи светот!

Младите фудбалери на Спортинг го „постигнаа“ еден од најчудните голови.

Тие стигнаа до предност по само 13 секунди игра против својот противник и тоа без да ја допрат топката.

Играчите на противничкиот тим го изведоа почетниот удар и започнаа да додаваат, а при едно враќање кон голманот тој направи голема грешка и топката заврши во неговата мрежа.

Погледнете го овој чуден гол (автогол)…