На патеката Матка, викендов ќе се одржи традиционалниот ИКАС 2016

На патеката „Матка“ крај Скопје претстојниот викенд ќе се одржи традиционалната спортска манифестација Илинденски кајак слалом…

Зимски спортови: Вон и Хишер доминираа во Оре, Кристоферсен во Вал Ди Зер

Американката Линдзи Вон и Австриецот Марсел Хиршер победија на велеслаломските трки кои во саботата се возеа…