Новак Џоковиќ ја изгуби страста кон тенисот!

Лидерот на светската АТП листа, Новак Џоковиќ изјави дека не се чувствува добро и дека полека…

На Роланд Гарос познати се 1/2 финалните двојки во обете конкуренции

Комплетирани полуфиналните двојки на тенискиот гренслем Роланд Гарос. Новак Џоковиќ со убедливи 3-0 во сетови го совлада…

На Роланд Гарос се игра 3.коло, во 1/8 се пласираа Бегу, Мугуруза и Халеп!

На терените на Ролан Гарос започнаа дуелите од третото коло на вториот Гренд слем турнир сезонава.…