Видео: По европската и шпанската, Барселона стигна и до светската клубска титула!

Каталонскиот тим Барселона стигна до шампионската титула на Светското клубско првенство во Јапопнија, откако во финалето…

Видео: Хирошима со Ривер Плата, Гвангжу со Барселона во 1/2 финалесто на Светското клубско првенство

Фудбалерите на Хирошима и на Гуангжу се пласираа во полуфиналето на Светското клупско првенство кое изминатиот…