Уште една бомба на Борусија Дортмунд, Ширле потпиша на 5 години!

Сега и официјално, германскиот репрезентативец Андре Ширле е нов играч на Борусија Дортмунд. Информацијата ја потврдија…

Борко Ристовски од следната сезона клубски колега со Кире Лазаров во Барселона

Голманот на македонската ракометна репрезентација Борко Ристовски во новата сезона ќе биде клубски колега на Кирил…

Давид Бабунски го раскина договорот со Барселона

Репрезентативецот Давид Бабунски заминува од каталонскиот клуб откако Барселона одлучи да му го раскине договорот. Освен…