Кралот на земјата се враќа… Надал по Монте Карло го освои и турнирот во Барселона

Шпанецот Рафа Надал по Монте Карло стигна и до титулата во Барселона за негова 9-та во…

Џокович носител на група Мареј со Федерер во иста група во Лондон

Во групата А се најдоа Џокович, Швајцарецот Стан Вавринка, Хрватот Марин Чилич и Томаш Бердих од…