Милионите на Капело му одрија во глава – Италијанскиот стратег заминува во Кина и станува најплатен тренер (фото)

Италијанскиот тренер Фабио Капело е назначен за нов тренер на прволигашот од Кина Џиангсу Сунинг и…

Видео: Милан прв обезбеди 1/2 финале во италијанскиот куп!

Фудбалерите на Милан се првите полуфиналисти во фудбалскиот Куп на Италија, откако во четвртфиналето го совлада…