ЕХФ: Најдобрите 7 од 5.коло во Лигата на шампионите

АБА: ТОП 5 од 5.коло од сезоната 2016/17

ТОП 5 голови од 5.коло во Германската Бундеслига

Видео: Погледнете ги сите голови од 5.коло во Серија А!

ТОП 5 – Емисија 103 во МТМ Кошаркарската лига сезона 2015/16

Евролига: ТОП 10 од 5.коло од ТОП 16

Евролига: Фенер 100%, ЦСКА и Реал стигнаа до важни победи во 5.коло од ТОП 16

Само три средби од 5.коло се одиграа во кошаркарската Евролига каде домашните тимови стигнаа до победи…