Видео: МЗТ Скопје со висок пораз од Цедевита ја заврши сезоната во АБА лигата!

Во јадранската АБА кошаркарска лига се игра последното 25 коло од регуларниот дел од сезоната. Кошаркарите…

АБА лига: ТОП 5 од 25 коло

АБА: Партизан и Црвена Звезда со победи го заокружија 25.коло

Белградските тимови Партизан и Црвена Звезда стигнаа до победи во предпоследното 25 коло во јадранската АБА…