Унгарија го победи соседот Австрија со 2-0 по 44 години без учество на ЕП

Во првиот натпревар од групата Ф, на Европското фудбалско првенство што се одржува во Франција, Унгарија…

Видео: Бугарија ни покажа дека не беше случајна победата над Португалија!

Фудбалската репрезентација на Македонија по кој знае кој пат повторно ја разочата фудбалската јавност во државата…

Видео: Интер го елиминираше Наполи од италијанскиот куп и обезбеди 1/2 финале

Фудбалерите на Интер изборија место во полуфиналето на италијанскиот куп, откако во дербито го победи Наполи…