Видео: Милан на чекор до финале во Италијанскиот куп!

Екипата на Милан оствари победа во првиот полуфинален меч од италијанскиот куп откако нагости ја победи…

Видео: Ливерпул се враќа…. победа нагости кај Сандерленд со 1-0 за 6-то место во Англија

Се комплетираше 19.коло во Англиската премиер лига со натпреварот Сандерленд-Ливерпул. До победата и новите 3 бода…