Познат НБА кошаркар тврди дека пороците му се минато – Беше дел од шампионските денови на Лејкерс со Коби!

Loading

Поранешната НБА ѕвезда Ламар Одом објави дека неговата зависност од дрога и порно филмови е зад него.

Одом на Инстаграм објави емотивна исповед за својот живот, а испрати и порака до жената од која побегна пред речиси една година – Сабирини Пар.

Ламар зборуваше за тоа како ја оставил својата свршеница и тврди дека заминал затоа што нивната врска била токсична.

„Заминувањето ми го скрши срцето, но ми ја спаси душата. Таа врска беше токсична“, изјави Одом и додаде:

„Многу пати сакав да се вратам. Зависникот во мене ја мразеше осаменоста. Ја убив тагата со марихуана и многу жени. Не сакав ниту една, ништо не сакав од нив, освен да ми ја убијат досадата.

„Еден ден ми се отвори душата. Сијалицата се изгасна и сакав да се променам. Мојот тим работеше напорно и поради нив сакав да го сторам тоа.

„Денес сум слободен. Ослободен сум од дрога, марихуана, врски. Градам врска со себе, со семејството и фокусиран сум на верата“, изјави Одом.

Фото: Allen J. Schaben/Los Angeles Times via Getty Images)

Ламар Одом пред неколку години беше на работ на смртта. Се предозирал и едвај преживеал, а постојано тврдел дека се ослободил од сите пороци.

Сепак, тој секогаш им се враќал, а сите ги шокирал кога рекол дека е зависен од порно филмови.

Неодамна се испроба во боречки вештини и го победи Ерон Картер во егзибициски бокс меч.