По оваа логика веќе се знае победникот на Мундијалот во Катар – Обложувалниците во транс!

Loading

Пред самиот крај на 2022 година ќе го гледаме Светското првенство во Катар кое на програмата е од 21 ноември до 18 декември.

Се појавија интересни детали кои можат да помогнат да се одговори на прашањето: Кој би можел да го освои Светското првенство 2022?

Засега се се заснова на теоријата на случајност. Единствениот начин да се излезе од таа рамка е и овој пат да се „совпаднат коцките“.

* Гледајќи во историјата, Роналдињо потпиша за ПСЖ во 2001 година, а една година подоцна го освои Светското првенство со Бразил, како и срцата на многу навивачи.

фото: Reuters

* Килијан Мбапе се пресели од Монако во ПСЖ во 2017 година, а една година подоцна го освои Светското првенство во 2018 година со Франција.

* По оваа логика Аргентина се наметнува како освојувач на Мундијалот во Катар. Лионел Меси ја напушти Барселона во 2021 година и го засили ПСЖ.

Дали ќе биде така и оваа година останува да видиме…