(ФОТО) Златната топка ја освои во 1999, а денеска со 50 години изгледа фанстастично!

Loading

Познатиот бразилски фудбалер Ривалдо има 50 години и изгледа фантастично.

фото:PRITNSCREEN/INSTAGRAM

Тоа може да се заклучи од фотографиите кои редовно ги прикачува на социјалните мрежи.

Ривалдо се наоѓа во одлична форма, а теретаната е местото каде секојдневно поминува време.

фото:PRITNSCREEN/INSTAGRAM
фото:PRITNSCREEN/INSTAGRAM

Ривалдо за бразилската репрезентација настапуваше во периодот од 1993 до 2003 година на 74 натпревари, и постигна 35 голови, додека во клупската кариера настапуваше за Барселона и Милан со кој во 2003 година ја освои Лигата на шампионите.

Ривалдо, кој во 1999 година ја освои Златната топка за најдобар фудбалер на светот, се повлече од фудбалот во 2014 година.

фото:PROFIMEDIA

Тогаш имаше 42 години…