(ФОТО) За него никој не знаеше, а ја ожени преубавата ќерка на легендата на Звезда – Кој е братот на Ана Ивановиќ?

Loading

Некогаш најдобрата тенисерка на светот, Ана Ивановиќ вешто го крие својот приватен живот од јавноста, па малку беше познат фактот дека таа има брат.

фото: Printscreen Instagram

Милош е две години помлад од својата постара сестра, а јавноста за него првпат можеше да слушне во 2018 година, кога се појавија гласини дека е во врска со ќерката на Драган Џајиќ, Драгана.

Тоа набрзо се оствари, а парот се венча во 2019 година.

Истата година, поточно на 16 декември оваа двојка го доби синот Видa.

,,Милош е прекрасен човек и божествен сопруг. Од таа љубов добивме син… Уживам, затоа што навистина се најдовме. Моите родители се во брак 30 години, а родителите на Милош одамна – изјави еднаш Драгана во емисијата „Магазин ин“.

За разлика од неговата постара сестра, Милош се занимава со бизнис и поседува продавница за машка облека.