(ФОТО) Славната пејачка два пати ја откажуваше свадбата и на крајот го шутна богатиот спортист поради старата љубов!

Loading

Алекс Родригез е без сомнение еден од најдобрите бејзбол играчи на овој век, а за некои и во историјата.

фото: Charles Wenzelberg/New York Post

Поранешниот вереник на пејачката Џенифер Лопез конечно ја откри вистината за тоа како се чувствува за нејзината венчавка со актерот и режисер Бен Афлек.

По неколку месеци молчење, Родригез (47) реши да го отвори своето срце и да открие како се чувствува откако популарната Џеј Ло го откачи поради нејзината стара љубов и поранешен вереник, а сега сопруг Бен Афлек.

фото: STEVE GRANITZ/FILMMAGIC

Алекс и Џенифер беа свршени цели две години. Иако се изгледаше идилично во парот со латинско потекло, нивното раскинување во април 2021 година ја шокираше јавноста, а подоцна се покажа дека се е „заковано“ од поранешниот Лопес, Бен Афлек.

Дивата беше свршена и со актерот на почетокот на 2000-тите, а минатото лето се омажи за него по нова, пократка свршувачка.

Досега многумина се прашуваа како се чувствува поранешниот ас на Њујорк Јенкис вреден 350 милиони долари кога беше одбиен и сам, а жената на која и се заколна на вечна љубов приреди две раскошни свадби со друг маж.

Сега конечно ја знаеме вистината, бидејќи Алекс ја откри во ТВ-шоуто „Кој зборува со Крис Валас?“.

,,Што се однесува до Џенифер, внимавај, тоа беше убаво искуство, но не траеше. Во секој случај, на нејзините деца им посакувам се најдобро, сепак се грижам за нив“, изјави Родригез на водителот Крис Валас.

Тој не сакаше да каже повеќе од тоа конкретно, но призна дека мисли дека е многу добар материјал за сопруг и дека научил многу од неговото искуство со Лопес.

фото: Jamie McCarthy/Getty Images)

,,Пред десет години немаше да бидам добар сопруг. Сега сум позрел, научив од моите грешки – изјави Алекс.

Џенифер Лопез и Алекс Родригез беа познати како Џеј Род, и не само што изгледаа како врвна моќна двојка, туку беа и најголеми поддржувачи еден на друг. Но, се чини дека тие не им било судено да бидат заедно.

Двојката првично планираше да се венча летото 2020 година, но двапати го одложи датумот поради пандемијата COVID-19 пред да ја прекине целата работа.

Никој од домот не работи. Имаше и гласини дека Алекс ја изневерил пејачката со Медисон Лекроа, но тоа никогаш не беше потврдено.

,,Сфативме дека сме подобри како пријатели и драго ни е што така ќе останеме. Ќе продолжиме да работиме заедно и да се поддржуваме во нашата заедничка работа и проекти, се вели во заедничката објава за раскинувањето.

Бракот со Афлек е веќе четврти за неуморната Џенифер Лопез (53). Од првите три има две деца.

Што се однесува до Алекс Родригез, тој од Нова година е во врска со славната фитнес инструкторка Жаклин Кордеиро (42).