(ФОТО) Новак на плажа со руска ,,бомба,, – Која е оваа убавица што се дружеше со Џоковиќ?

Loading

Најдобриот светски тенисер Новак Џоковиќ се опушташе на плажа во Дубаи пред натпреварот со Данил Медведев во натпреварот од 1/2 финалето на АТП 500 турнирот.

фото: Karim SAHIB / AFP / Profimedia

Српскиот ас ги опседнуваше навивачите деновиве додека одеше на плажа, а денеска до застана една руска убавица.

Оваа дама инаку живее во Дубаи, и беше слободна да ги замоли Новак за една фотографија, а тој како прав џентлмен прифати тоа да го направи. 

На плажа пред хотелот, Џумер се фотографираа, а Русинката се пофали на својот Инстаграм профил со фотографијата што предизвика голем број реакции на нејзините фанови кои беа воодушевени.

Како што рече, таа побара од Новак да се фотографираат како да се пријатели.

За потсетување, Џоковиќ во полуфиналето на АТП 500 во Дубаи загуби од Данил Медведев со 6-4 и 6-4 и тоа за него беше прв пораз во сезоната, а имаше 15 победи по ред.

Така ќе гледаме руско финале каде рекетите ќе ги вкрстат Данил Медведев и Андреј Рубљев.