(ФОТО) Еден детал ги збуни сите – Џоковиќ се појави во ,,Пионир,, но ова никој не го очекуваше!

Loading

Српскиот тенисер Новак Џоковиќ од позната причина нема да настапи на американската турнеја, па најде време повторно да присуствува на кошаркарскиот натпревар на Црвена Ѕвезда во рамките на Евролигата.

фото: Starsport

Црвено-белите се во одличен ритам во Евролигата, а дополнителен „ветер во грб“ на мечот со Макаби им даде славниот тениски ас.

Новак се појави во друштво на сопругата, братот и девојката на братот, а еден детал ги привлече сите погледи.

Имено, Новак беше единствениот кој се појави со маска, на која стои логото на неговата фондација. Многумина ќе кажат дека е повнимателен откако се зарази со коронавирусот во декември минатата година, кога ја бодреше Ѕвезда против Барселона.

Но, можно е само да сакал да ги избегне негативните коментари во медиумите кои го следат секој негов чекор.

фото: Starsport

Исто така, она што е интересно е што тој се појави во дуксер со ознака на спонзорот „Лакост“, кој наводно планира да ја раскине соработката со еден од најголемите во историјата на тенисот.