Видео: Да се наежиш! Еве како ЕХФ ја претстави Македонија на ЕП 2016 во Полска

ЕХФ за претстојното Европско ракометно првенство за мажи 2016 во Полска ја претстави македонската репрезентација под уставното име.

makedonija rakomet

Одличен трејлер за сите патриотски расположени навивачи на Македонија, на која и посакуваме победа на денешниот натпревар со Франција и пласман во втората фаза од шампионатот.

Погледнете и уживајте во оваа видео кое сигурно ќе пробуди емоции кај вас….